Aktuálně
 

Zdarec. Jsme v civilizaci a rajska pohádka pokračuje. Po 5 dnech v dešti jsme se znovu setkali s našim pohádkovym dědečkem ( i když je mu teprve 36 let). přijel nás mokré vyzvednout do divočiny a odvezl na hostinu. Krabi, grikovaný čerstvě chycený losos, zelenina ze zahrádky, jikry, pivo, teplý bazén.....

Zítra přesun do Termalneho, tam odblešit, odbahnit, vysušit, hodit se do gala, ať můžeme mezi lidi. A do odletu se budem cpát lososem, pirožky a zapíjet to šampánem a pivem. Těšime se na Bohunku, Jouzu, Koloušky, Marka..., až se s nimi za pár dni budeme toulat divočinou sibiřske tajgy a na Bajkale. Pospo, moc dik.

Gorelij

30.08.2017

Navzdory velmi špatnému počasi, mlha, déšt, silný vitr jsme stanuli na naši posledni kamčatské sopce Gorelij. Je hodně dobrodružné chodit po rozlehlých planích plných hor a nekonečných lávových polích v mlze. Absence chodniku, značeni, prostě všeho a mit jen cilovou souřadnici GPS.

Mutnovka

29.08.2017

Předpověd podle Pospy klapla. Ráno azuro, tak jsme se konečne vydali na Mutnovku. Paráda. Čoudiky všude, smrad taky, ale nadšeni velké. Nahoře ale byl tuman. Ted se jdeme zasloužene vyvalit do termálku.

Pak nemá pořád pršet, když Rusáci stále vyrábí mraky, mlhu a déšt. :-) ale uz by přestat fakt mohlo. Zdendovi už z toho trochu šibe. Snaži se Hunimiru II. krmit tyčinkama :-)

Jsme stále pod Mutnovkou. Celou noc i celý den vytrvale prši. V krátkých přestávkách, kdy neprši, se snažime sušit věci a rochnit se v termálech. Už chceme trochu hezky, ať se ráno mužem vydat nahoru na Mutnovsky vulkán ...

Termalnyj

25.08.2017

Termalnyj. Mistní prodavač nám nabídl svou boudu na jedné nožce k noclehu. Pry kvůli medvědům. Do termálu to je asi 100m, tak razíme se rochnit. Ráno se přesouváme ke Gorelij. Nasáváme Kamčatku všemi smysly. Ke komárum se přidali mochničky

Jsme v civilizaci. Dlábíme se lososem a zítra se přesouváme na jih. Zpětně jsme zjistili, že jsme se ztratili v řádu několika km. Museli bychom přidat dva dny, abychom se napojili a ty nemáme. Nebylo by jidlo i kdybychom najeli na úsporný režim jídla. Medvěd č. 5 + 2x3 medvědi. Na požádáni vysvětlíme :-)